mořské krásy

11. květen 2017 | 18.22 | rubrika: první rubrika

                                                                                mořské krásy

                          Výsledek obrázku pro ježovkaSouvisející obrázek

Mezi mořské krásy patří hvězdice,ježovky,korály,medůzy,atd.většina z nich jsou  jedovatá.Jako např.medůzy,některé korály atd.Někdo si myslí že korály,hvězdice a ježci,nejsou živočichové,ale samozřejmně jsou akorát se nepohybují.Zde na obrázku máme vyobrazeno,že se opravdu ježci,hvězdice,korály nepohybují.

Související články

| hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 1 (1x)

Růže šípková

27. březen 2017 | 09.04 | rubrika: první rubrika

                                          Růže ŠĺPKOVÁ                                                      

 Růži   šípkovou, také nazýváme šípek proto růže šípková.Je to keř ikdyž to tak nevypadá.   Trny bývají hákovitě zahnuté.  Lístky jsou asi 2-4 cm dlouhé a  1 až 2 cm široké.

Šípková růže kvete v květnu a červnu,takže na konci jara a nazačátku léta. Voňavé květy bohaté na nektar mají růžovou nebo bílou barvu, měří asi 5 až 6 cm. Kališní lístky jsou po odkvětu ohnuté dozadu.  

Lesklé červené šípky, které dozrávají v srpnu a září, jsou 2-3 cm dlouhé a jejich tvar bývá různý, od vejčitého až po kulovitý. Semena uložená uvnitř šípků jsou chráněna ostrými chloupky. Šípky jsou odolné proti mrazu.

Keř má hnědou kůru. Na větvích tohoto keře se objevují výrůstky, které svým vzhledem připomínají jablko, způsobené vosičky žlabatky růžové.    

Výsledek obrázku pro růže šípková   Související obrázek

Související články

| hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 1 (1x)

sup bělohlavý

25. březen 2017 | 19.16 | rubrika: první rubrika

                                              sup bělohlavý  Sup bělohlavý  je velký jestřábovitý dravec. Je velký asi  95 - 110 cm, rozpětí křídel má 230 - 265 cm. Žije v Asii, Africe, Evropě. Žije hlavně v horách a vyskytoval se také v Alpách. Supi bělohlaví pátrají v malých hejnech po zdechlinách. Nad jídlem vydrží kroužit i hodiny, aby se pak dostali k jídlu a spolu i s jinými zvířaty (např. hyenami) .Živí se pouze masem a vnitřnostmi; kosti nechávají ležet. Ty pak rozbíjejí supi mrchožrouti a orlosupi. Zatímco většina supů má krk holý, olysalý, supi bělohlaví mají krk porostlý jemným bílým peřím. Hnízdí ve skalách, samice snášejí obyčejně jen jedno vejce.

Mláďata zůstávají v hnízdě do věku 4 měsíců a oba rodiče je krmí. Když mláďata povyrostou, létají s rodiči, ale nejedí tvrdé maso.  Musí počkat až rodiče sní tvrdé povrchní maso a až pak se mohou pustit do jídla.  Jsou velmi čistotní a dlouhé krky jim umožňují prostrčit hlavu i do těch nejmenších míst nebo otvorů v mršině. Nevadí jim žádné maso, pochutnají si i na plesnivém, díky bakteriím v jejich žaludku.

Výsledek obrázku pro Sup bělohlavý     Výsledek obrázku pro Sup bělohlavý

Související články

| hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 1 (1x)

Pelikán Africký

25. březen 2017 | 11.24 | rubrika: první rubrika

                                                  Pelikán AfrickýPelikán africký je jedním z menších druhů pelikánů, který obývá tropickou a subtropickou severní Afriky od Senegalu na západě až po Etiopii na východě a dále přes rovník až po Jihoafrickou republiku na jihu kontinentu. Někdy zalétává na sever až na Kanárské ostrovy, do MarokaEgyptaIzraele i na Arabský poloostrov. Žije tam v různých biotopech, od sladkovodních jezer a přehradních nádrží, rozlehlých břehů a ústí velkých řek až po mangrovy a mořské laguny. Preferuje klidné stojaté vody porostlé vodní vegetaci, na otevřeném mořském pobřeží se nevyskytuje. Je to společenský pták, žije celoročně ve skupinách. Na některých místech Afriky pravidelně migruje v reakci na měnící se výskyt potravy (období dešťů nebo sucha).

Výsledek obrázku pro Pelikán africký

Související články

| hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 1 (1x)

první jarní květiny

24. březen 2017 | 16.48 | rubrika: první rubrika

          První jarní květiny

Když začnou růst první jarní květiny,tak jedny z prvních jsou sněženky a bledule.Potom začnou růst petrklíče a koniklece.

POZOR!!!!!!!!!  KONIKLECE,SNĚŽENKY A BLEDULE JSOU ZÁKONEM CHRÁNĚNÉ! To znamená že,je nesmíme trhat!

Koniklece můžeme vydět také za Trnavou.Sněženky a bledule můžeme vydět na na našich zahradách.

                         První jarní květiny

Výsledek obrázku pro koniklec luční         Výsledek obrázku pro sněženka    Výsledek obrázku pro bledule

Související články

| hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 1 (1x)

příroda se probouzí

26. únor 2017 | 12.09 | rubrika: první rubrika

                                                                                                                                        Jaro   

                                                                                                         aneb  příroda se probouzí

Výsledek obrázku pro jaro tapety bledule                     Výsledek obrázku pro zima                                                                                              Když příde jaro,zvířata,se začnou probouzet a ptáci začnou přilétat k nám.Ptáci si začnou stavět svoje hnízda,a začnou kláct vajíčka:  Také zvířata si zalezou do doupat a začnou svá mládˇata krmit.Potom ptáci začnou malé ptáčky  učit létat .A zase je tu mráz.Zalezou si do doupat,a začne zima.Další rok je to úplně stejně.

pt__e_499e9dd314   Výsledek obrázku pro koloušek

Související články

| hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 1 (2x)

RYS

18. únor 2017 | 08.49 | rubrika: první rubrika

RYS    Rys je rod středně velkých kočkovitých šelem severní polokoule. Mezi typické znaky rysů patří licousy, štětičky na ušních boltcích, krátký ocas, dlouhé nohy a 28 zubů (oproti 30 běžných u většiny jiných koček). Celkem se u rysů uvádí dvanáct unikátních evolučních znaků 

Rysové prošli evolučním vývojem, na jehož konci stojí současné čtyři druhy: dva žijí v Severní Americerys kanadský a rys červený, ohrožený rys iberský obývá rezervace ve Španělsku a několik málo zvířat snad ještě přežívá v Portugalsku. Rys ostrovid je ze všech rysů největší a má také největší areál rozšíření; původně žil v celé Eurasii, ale v Evropě byl na mnoha místech vyhuben. Společným předkem těchto čtyř druhů byl Lynx issiodorensis, jenž žil v pliocénu a pleistocénuKarakal a kočka bažinná se kvůli chomáčkům chlupů na konci uší někdy také označují jako rysové nebo rysci. S rysy rodu Lynx ale nejsou nijak zvlášť příbuzní.

Rysové preferují habitat v podobě lesních společenství mírného pásu. S výjimkou rysa iberského jsou rozšířeni na velkém území v poměrně hojných počtech a nehrozí jim v globále nebezpečí vyhubení. Zatímco v indiánské mytologii zaujímali důležité postavení, v evropské kulturní oblasti měli v zásadě jen pověst divoké šelmy.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Výsledek obrázku pro rys mládě     Výsledek obrázku pro rys

Související články

| hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 1 (2x)

vraní oko

10. únor 2017 | 17.04 | rubrika: první rubrika

 vraní oko    Jedná se o vytrvalé byliny s oddenkyListy jsou jednoduché, řapíkaté, v jediném přeslenu na vrcholu stonku, přeslen je čtyřčetný až mnohočetný. Čepele jsou celistvé, kopinaté až vejčité. Jedná se o jednodomé rostliny s oboupohlavnými květy. Květy jsou jednotlivé, na vrcholu stonku. Okvětí se skládá ze 3-8 okvětních lístků, ve 2 přeslenech, okvětní lístky vnějšího přeslenu jsou zelenavé, vzácněji bílé a kopinaté až vejčité, lístky vnitřního bývají čárkovité a někdy mohou i chybět. Tyčinek je 8-24 nebo i více. Gyneceum je synkarpní, složené ze většinou ze 3-5 plodolistůSemeník je svrchní. Plod je suchý nebo dužnatý, jedná se o bobuli nebo tobolku.Výsledek obrázku pro vraní oko

Související články

| hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 1 (2x)

kosatka dravá

10. únor 2017 | 16.45 | rubrika: první rubrika

KOSATKA  DRAVÁ      Zvířata jsou charakteristicky kontrastně zbarvena, s černým hřbetem, bílou hrudí a boky a bílou skvrnou nad a mezi očima. Mají těžké a podsadité tělo s velkou hřbetní ploutví. Samci dosahují 9 m délky a hmotnosti až 10 tun. Samice jsou menší, dosahují délky 8,5 m a hmotnosti 5 tun. Mláďata při narození váží 180 kg a jsou 2,4 m dlouhá.Hřbetní ploutev je vysoká asi 1,8 m, u samců je vyšší a vzpřímenější než u samic. Plavou rychlostí až 70 km/h, průměrně však 58 km/h.

Dospělí samci kosatky jsou velmi impozantní a jen těžko si je lze splést s nějakým jiným mořským tvorem. Samice a mláďata lze v teplejších vodách na větší vzdálenost zaměnit s jinými podobnými druhy čeledi delfínovití, jako jsou kosatka černá  nebo plískavice šedá.

Samice poprvé otěhotní ve věku 15 let. Od té doby procházejí periodami polyestrických cyklů s necyklickými obdobími tří a šesti měsíců. Délka těhotenství kolísá mezi 15 a 18 měsíci. Matky rodí jedno mládě přibližně každých pět let. V analyzovaných stabilních stádech nastává porod v jakoukoliv roční dobu, k nejoblíbenějším měsícům však patří zimní.Úmrtnost nově narozených mláďat je velmi vysoká – podle jednoho průzkumu téměř polovina mláďat nedosáhne věku šesti měsíců.Mláďata vyžadují péči po dva roky, pevnou potravu však přijímají už po roce. Matky je krmí až do věku cca 40 měsíců, což znamená, že v průměru za život vychovají asi 5 mláďat. Samice se obvykle dožívají 50 let, ve výjimečných případech však mohou dosáhnout 80 až 90 let. Samci se dožívají  15 let a průměrně se dožívají 30, výjimečně až 50 let.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Výsledek obrázku pro kosatka dravá která žere rybu     Související obrázek

Související články

| hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 1 (2x)

křeček zlatý

4. únor 2017 | 11.22 | rubrika: první rubrika

   křeček  zlatý  Tento až 17 centimetrový a 190 gramový hlodavec má různé typy i barvy srsti . Na hlavě má malý růžový nos, pak velice citlivé a ve stáří velmi důležité hmatové vousky, černá korálková očka přizpůsobená hlavně pro noční život, ouška a velké lícní torby, kam sbírá různá semena a zrní, ty mohou pojmout až polovinu hmotnosti dospělého jedince. V zajetí i v přírodě dlouhé hodiny tráví ohlodáváním různých kousků dřeva a kůry, protože stejně jako všem hlodavcům tak i křečkům po celý život rostou přední zuby, které si musí brousit. Délka života je mezi 2 a 3 roky. Samice je schopna porodit až 12 mláďat, které kojí zhruba 3 týdny.Základním krmivem pro křečky je směs zrní.             Výsledek obrázku pro křeček zlatý     

Související články

| hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 1 (2x)